24 października 1965

Informacje o 24 października 1965
- 24 października 1965 wypada w niedzielę.
- Jest to 297 dzień roku.
- Do końca roku pozostaje 68 dni.
- 24 października 1965 był 22194 dni temu
Święta w dniu 24 października 1965
- Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ)
- Dzień Walki z Otyłością
- Tydzień Rozbrojenia (ONZ)
- Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju (ONZ)
Imieniny w dniu 24 października
Antoniego, Boleczesta, Filipa, Marcina, Marka, Markusława, Pamfilii, Rafała, Salomona
| Wschód: | 06:23 |
| Zachód: | 16:29 |
| Tranzyt: | 11:26 |
| Długość dnia: | 10:06 |
| Krótszy od najdłuższego: | 6:39 |
| Dłuższy od najkrótszego: | 2:22 |
| Zodiak: | Skorpion |
Faza Księżyca 24 października 1965
| Jasność | 0 % |
| Wiek | 0 dni |
| Faza | Nów |
| Najbliższa I kwadra | 01-11-1965 09:26 |
| Najbliższa pełnia | 09-11-1965 05:15 |
| Najbliższa III kwadra | 16-11-1965 02:54 |
| Najbliższy nów | 23-11-1965 05:10 |
| Ostatni nów | 24-10-1965 15:11 |
| Ostatnia III kwadra | 17-10-1965 20:00 |
| Ostatnia pełnia | 10-10-1965 15:14 |
| Ostatnia I kwadra | 02-10-1965 13:37 |
Wschód i zachód słońca 24 października 1965
| Długosc dnia | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| astrono- micznego | nawiga- cyjnego | cywilnego | wschód- zachód | ||
| Brzask astronomiczny | 04:30:03 | 13:52:28 | |||
| Brzask nawigacyjny | 05:09:08 | 12:34:18 | |||
| Brzask cywilny | 05:48:34 | 11:15:25 | |||
| Wschód Słońca | 06:23:18 | 10:05:58 | |||
| Tranzyt | 11:26:17 | ||||
| Zachód Słońca | 16:29:16 | ||||
| Zmierzch cywilny | 17:03:59 | ||||
| Zmierzch nawigacyjny | 17:43:26 | ||||
| Zmierzch astronomiczny | 18:22:31 | ||||
Wszystkie wschody i zachody słońca obliczone są na podstawie standardowego algorytmu dostępnego w PHP dla geograficznego środka Polski (52°4'9''N, 19°28'50''E). Rzeczywiste godziny w innych miejscach kraju mogą się różnić o kilka/kilkanaście minut. Dla innych lokalizacj w Polsce zobacz: Długość Dnia i Wschód i Zachód Słońca w różnych miastach w całej Polsce, np: Długość dnia w Warszawie, Wschód i Zachód Słońca w Gdańsku, Długość dnia w górach, Długość dnia nad morzem. Dzień i godzina fazy księżyca jest niezależna od długości i szerokości geograficznej. Fazy księżyca wyliczone są według algorytmu Jean Meeus' Astronomical Algorithms (Willmann-Bell, Inc., 1998) przez Fred'a Espenak ("Eclipse Predictions by Fred Espenak, NASA/GSFC")
Godziny podane są według czasu obowiązującego w Polsce (CET) z uwzględnieniem czasu letniego (CEST)
