7 czerwca 1963

Informacje o 7 czerwca 1963
- 7 czerwca 1963 wypada w piątek.
- Jest to 158 dzień roku.
- Do końca roku pozostaje 207 dni.
- 7 czerwca 1963 był 23061 dni temu
Święta w dniu 7 czerwca 1963
- Dzień Chemika
Imieniny w dniu 7 czerwca
Ady, Anny, Antoniego, Ciechomira, Hadriany, Jarosława, Lukrecji, Pawła, Roberta, Wiesława, Wisława
| Wschód: | 04:23 |
| Zachód: | 20:58 |
| Tranzyt: | 12:41 |
| Długość dnia: | 16:35 |
| Krótszy od najdłuższego: | 0:10 |
| Dłuższy od najkrótszego: | 8:51 |
| Zodiak: | Bliżnięta |
Faza Księżyca 7 czerwca 1963
| Jasność | 100 % |
| Wiek | 15 dni |
| Faza | Pełnia |
| Najbliższa III kwadra | 14-06-1963 22:53 |
| Najbliższy nów | 21-06-1963 13:46 |
| Najbliższa I kwadra | 28-06-1963 22:23 |
| Najbliższa pełnia | 06-07-1963 23:55 |
| Ostatnia pełnia | 07-06-1963 10:30 |
| Ostatnia I kwadra | 30-05-1963 06:55 |
| Ostatni nów | 23-05-1963 05:00 |
| Ostatnia III kwadra | 16-05-1963 14:36 |
Wschód i zachód słońca 7 czerwca 1963
| Długosc dnia | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| astrono- micznego | nawiga- cyjnego | cywilnego | wschód- zachód | ||
| Brzask astronomiczny | 01:00:01 | 24:00:00 | |||
| Brzask nawigacyjny | 02:21:38 | 20:38:18 | |||
| Brzask cywilny | 03:35:47 | 18:10:00 | |||
| Wschód Słońca | 04:23:26 | 16:34:41 | |||
| Tranzyt | 12:40:47 | ||||
| Zachód Słońca | 20:58:07 | ||||
| Zmierzch cywilny | 21:45:47 | ||||
| Zmierzch nawigacyjny | 22:59:56 | ||||
| Zmierzch astronomiczny | 01:00:01 | ||||
Wszystkie wschody i zachody słońca obliczone są na podstawie standardowego algorytmu dostępnego w PHP dla geograficznego środka Polski (52°4'9''N, 19°28'50''E). Rzeczywiste godziny w innych miejscach kraju mogą się różnić o kilka/kilkanaście minut. Dla innych lokalizacj w Polsce zobacz: Długość Dnia i Wschód i Zachód Słońca w różnych miastach w całej Polsce, np: Długość dnia w Warszawie, Wschód i Zachód Słońca w Gdańsku, Długość dnia w górach, Długość dnia nad morzem. Dzień i godzina fazy księżyca jest niezależna od długości i szerokości geograficznej. Fazy księżyca wyliczone są według algorytmu Jean Meeus' Astronomical Algorithms (Willmann-Bell, Inc., 1998) przez Fred'a Espenak ("Eclipse Predictions by Fred Espenak, NASA/GSFC")
Godziny podane są według czasu obowiązującego w Polsce (CET) z uwzględnieniem czasu letniego (CEST)
