29 kwietnia 1993

29 Kwietnia 1993 - Czwartek. Kartka z Kalendarza
Informacje o 29 kwietnia 1993
  • 29 kwietnia 1993 wypada w czwartek.
  • Jest to 119 dzień roku.
  • Do końca roku pozostaje 246 dni.
  • 29 kwietnia 1993 był 12115 dni temu
Wybierz Inny Dzień
Święta w dniu 29 kwietnia 1993
  • Międzynarodowy Dzień Tańca
Imieniny w dniu 29 kwietnia
Angeliny, Antonii, Augustyna, Bogusława, Huga, Paulina, Piotra, Rity, Roberta, Roberty, Ryty
Jasność:50 %
Wiek:7 dni
Faza:I Kwadra
Pełnia:06-05-1993
Nów:21-05-1993
Wschód:05:15
Zachód:20:04
Tranzyt:12:39
Długość dnia:14:49
Krótszy od najdłuższego:1:56
Dłuższy od najkrótszego:7:05
Zodiak:Byk

Faza Księżyca 29 kwietnia 1993

Jasność50 %
Wiek7 dni
FazaI Kwadra
Najbliższa pełnia06-05-1993 05:34
Najbliższa III kwadra13-05-1993 14:20
Najbliższy nów21-05-1993 16:07
Najbliższa I kwadra28-05-1993 20:21
Ostatnia I kwadra29-04-1993 14:41
Ostatni nów22-04-1993 01:49
Ostatnia III kwadra13-04-1993 21:39
Ostatnia pełnia06-04-1993 20:43

Wschód i zachód słońca 29 kwietnia 1993

Długosc dnia
astrono-
micznego
nawiga-
cyjnego
cywilnegowschód-
zachód
Brzask astronomiczny02:44:0619:50:30
Brzask nawigacyjny03:46:1517:46:12
Brzask cywilny04:36:1616:06:10
Wschód Słońca05:14:4614:49:10
Tranzyt12:39:21
Zachód Słońca20:03:56
Zmierzch cywilny20:42:26
Zmierzch nawigacyjny21:32:27
Zmierzch astronomiczny22:34:36


Wszystkie wschody i zachody słońca obliczone są na podstawie standardowego algorytmu dostępnego w PHP dla geograficznego środka Polski (52°4'9''N, 19°28'50''E). Rzeczywiste godziny w innych miejscach kraju mogą się różnić o kilka/kilkanaście minut. Dla innych lokalizacj w Polsce zobacz: Długość Dnia i Wschód i Zachód Słońca w różnych miastach w całej Polsce, np: Długość dnia w Warszawie, Wschód i Zachód Słońca w Gdańsku, Długość dnia w górach, Długość dnia nad morzem. Dzień i godzina fazy księżyca jest niezależna od długości i szerokości geograficznej. Fazy księżyca wyliczone są według algorytmu Jean Meeus' Astronomical Algorithms (Willmann-Bell, Inc., 1998) przez Fred'a Espenak ("Eclipse Predictions by Fred Espenak, NASA/GSFC")
Godziny podane są według czasu obowiązującego w Polsce (CET) z uwzględnieniem czasu letniego (CEST)