Pierwszy Dzień Szkoły

Koniec Wakacji i Pierwszy Dzień Szkoły. Początek Roku Szkolnego.

Pierwszy Dzień Szkoły - 1 Września

Początek Roku Szkolnego

Pierwszy Dzień Szkoły wypada, dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe) wypada w Polsce w dniu 1 września lub w pierwszy poniedziałek września jeśli 1 września wypadnie w weekend. Szkoły wyższe w Polsce rozpoczynają naukę miesiąc później, w dniu 1 października.

Pierwszy Dzień Szkoły. Koniec Wakacji.


Początek Roku Szkolnego Na Świecie

Wiele krajów w Europie rozpoczyna naukę, podobnie jak w Polsce, w dniu 1 września (np. Belgia, Estonia, Holandia, Litwa, Łotwa, Rosja, Słowenia). W innych europejskich krajach pierwszy dzień szkoły nie jest z góry ustalony, ale z reguły wypada na początku lub w pierwszej połowie września. W Szkocji i Norwegii nauka rozpoczyna się już w drugiej połowie sierpnia.

W większości prowincji Kanady szkoły rozpoczynają naukę w pierwszy wtorek po "Labour Day", który wypada w pierwszy poniedziałek września. Podobnie jak w Kanadzie, większość szkół w USA rozpoczyna naukę po "Labour Day", ale nie jest to regułą - rok szkolny, w niektórych amerykańskich szkołach może rozpocząć się już w sierpniu, a nawet w lipcu. Np. w "San Diego Unified School District" rok szkolny rozpoczyna się w ostatni poniedziałek sierpnia.

W Australii szkoły rozpoczynają naukę około 1 lutego. W Nowej Zelandii ostatni tydzień stycznia lub pierwszy tydzień lutego. W Pakistanie marzec-kwiecień. Indie - czerwiec. W Izraelu - 1 września. W Korei - 1 marca. Na Filipinach - 1. poniedziałek czerwca. W Katarze - 15 września. W Iranie pod koniec września.
Informacje Dodatkowe
Pierwszy Dzień Szkoły wypada co roku w tym samym dniu - 1 września

Zobacz, w jakim dniu tygodnia wypada Pierwszy Dzień Szkoły w latach 2019-2029
RokDzień
2019Niedziela
2020Wtorek
2021Środa
2022Czwartek
2023Piątek
2024Niedziela
2025Poniedziałek
2026Wtorek
2027Środa
2028Piątek
2029Sobota
W ten sam dzień, w którym obchodzimy Pierwszy Dzień Szkoły, w 2024 wypada także:Zobacz wiecej na temat dnia 1 września (imieniny, święta, faza księżyca, długość dnia, wschód i zachód słońca, ...)
Zbliżają się popularne imieniny:
Jana24 czerwcaZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
🎁
Prezenty na DZIEŃ DZIECKA!
Podpowiadamy Pomysły