Mikołajki

Święto obchodzone 6 grudnia

Mikołajki - Święto Obchodzone 6 Grudnia
Mikołajki święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry


Zobacz także: Pomysły na Prezenty na Mikołajki i pod Choinkę

Zwyczaje
6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami. Często w nocy z 5. na 6. dnia grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania)

Święty Mikołaj
Swięty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę.
Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym. Zmarł 6 grudnia około roku 345.

Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą w saniach zaprzęgniętych w renifery powstała prawdopodobnie w latach 20tych naszego wieku na zlecenie koncernu Coca-Cola.

Oferta Specjalna - dostawa w 2 godziny na mail'a więc zdążysz z prezentem na ostatnią chwilę!
Jeśli chcesz sprawić dziecku frajdę na Mikołajki lub pod Choinkę.
  • Stwórz personalizowany, dedykowany specjalnie dla Twojego dziecka, film od Mikołaja. "Filmowy" Mikołaj zwraca się do dziecka po imieniu i prezentuje zdjęcia Twojego dziecka. Frajda murowana!
  • Możesz także stworzyć piękny list od Mikołaja do dziecka. Będzie to Gwiazdkowa pamiątka na lata!
Swój Film i List Utworzysz Tu: Film i List od Świętego Mikołaja

A tu możesz zobaczyć przykładowy film od Mikołaja:

Zbliżają się popularne imieniny:
Agaty5 lutegoZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
Walentego14 lutegoZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
Najbliższe Święta:
DzieńŚwiętoZa dni
21 sty.
wto.
Dzień Babci2
22 sty.
śro.
Dzień Dziadka3
14 lut.
pią.
Walentynki26