18 marca 1992

Informacje o 18 marca 1992
- 18 marca 1992 wypada w środę.
- Jest to 78 dzień roku.
- Do końca roku pozostaje 288 dni.
- 18 marca 1992 był 12524 dni temu
Święta w dniu 18 marca 1992
Imieniny w dniu 18 marca
Aleksandra, Anzelma, Boguchwała, Cyryla, Edwarda, Marty, Narcyza, Salwatora, Trofima
| Wschód: | 05:47 |
| Zachód: | 17:53 |
| Tranzyt: | 11:50 |
| Długość dnia: | 12:05 |
| Krótszy od najdłuższego: | 4:40 |
| Dłuższy od najkrótszego: | 4:21 |
| Zodiak: | Ryby |
Faza Księżyca 18 marca 1992
| Jasność | 100 % |
| Wiek | 14 dni |
| Faza | Pełnia |
| Najbliższa III kwadra | 26-03-1992 03:30 |
| Najbliższy nów | 03-04-1992 07:02 |
| Najbliższa I kwadra | 10-04-1992 12:06 |
| Najbliższa pełnia | 17-04-1992 06:42 |
| Ostatnia pełnia | 18-03-1992 19:18 |
| Ostatnia I kwadra | 12-03-1992 03:36 |
| Ostatni nów | 04-03-1992 14:22 |
| Ostatnia III kwadra | 25-02-1992 08:56 |
Wschód i zachód słońca 18 marca 1992
| Długosc dnia | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| astrono- micznego | nawiga- cyjnego | cywilnego | wschód- zachód | ||
| Brzask astronomiczny | 03:52:39 | 15:54:37 | |||
| Brzask nawigacyjny | 04:34:01 | 14:31:52 | |||
| Brzask cywilny | 05:13:47 | 13:12:20 | |||
| Wschód Słońca | 05:47:23 | 12:05:08 | |||
| Tranzyt | 11:49:57 | ||||
| Zachód Słońca | 17:52:31 | ||||
| Zmierzch cywilny | 18:26:07 | ||||
| Zmierzch nawigacyjny | 19:05:53 | ||||
| Zmierzch astronomiczny | 19:47:16 | ||||
Wszystkie wschody i zachody słońca obliczone są na podstawie standardowego algorytmu dostępnego w PHP dla geograficznego środka Polski (52°4'9''N, 19°28'50''E). Rzeczywiste godziny w innych miejscach kraju mogą się różnić o kilka/kilkanaście minut. Dla innych lokalizacj w Polsce zobacz: Długość Dnia i Wschód i Zachód Słońca w różnych miastach w całej Polsce, np: Długość dnia w Warszawie, Wschód i Zachód Słońca w Gdańsku, Długość dnia w górach, Długość dnia nad morzem. Dzień i godzina fazy księżyca jest niezależna od długości i szerokości geograficznej. Fazy księżyca wyliczone są według algorytmu Jean Meeus' Astronomical Algorithms (Willmann-Bell, Inc., 1998) przez Fred'a Espenak ("Eclipse Predictions by Fred Espenak, NASA/GSFC")
Godziny podane są według czasu obowiązującego w Polsce (CET) z uwzględnieniem czasu letniego (CEST)
