Dzień Przytulania

24 czerwca (data proponowana)

Dzień Przytulania
Dzień/Święto Przytulania - Jak na razie Dzień Przytulania, to jedynie inicjatywa, którą jednak popiera już ponad 100 tysięcy osób. Na stronie organizatora akcji czytamy (DzieńPrzytulania.pl - aktualizacja 2015 - niestety strona już nie działa)

Chcemy, by 24 czerwca został oficjalnie ogłoszony Polskim Dniem Przytulania. Potrzebujemy stu tysięcy podpisów, by takie święto na stałe zagościło w kalendarzu. Jeśli lubisz przytulać i być przytulany, jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla innych, jeśli masz na zbyciu trochę pozytywnej energii, dołącz do nas i złóż podpis pod naszą petycją! Zostaw swój ślad na stronie lub poczekaj, aż zjawimy się w Twoim mieście. Skorzystaj wtedy z okazji, by osobiście się podpisać… i przytulić!

Petycja na rzecz ustanowienia 24 czerwca świętem przytulania została złożona w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Premiera RP oraz w Kancelarii Marszałka Sejmu.

"Free Hugs Campaign by Juan Mann" - film "Dzień Przytulania"
Zobacz na filmie jak to wszystko wyglądało w 2004 roku.

Kontrowersje
Cała akcja w Polsce wygląda trochę na zgrabną kampanie reklamową napoju Hoop Cola (sponsor akcji). Jeśli tak jest w rzeczywistości, friko.net gratuluje pomysłu i życzyłby sobie więcej takich akcji marketingowych :)

Historia Dnia Przytulania
Pomysł na Dzień Przytulania został zainspirowany przez "Free Hugs Campaign". Kampanię, która niejaki Juan Mann przeprowadził w 2004 roku na ulicach australijskiego Sydney. Juan, rozczarowany, że nikt go nie przywitał na lotnisku, postanowił stanąć na ruchliwym skrzyżowaniu Sydney z transparentem "Free Hugs" (darmowe uściski). Jego akcja szybko zyskała sympatię przechodniów a później, dzięki filmikowi na YouTube, odbiła się szerokim echem wśród internautów. Poniżej przedstawiamy film z pierwszej akcji "Free Hugs" Juan'a Mann.

Archiwum

Gdzie Dzień Przytulania 2013
Duża impreza z okazji dnia przytulania odbędzie się na wrocławskim rynku w dniu 23 czerwca od godziny 12:00 zagra m.in. zespół Coma.
  Gdzie i o której godzinie przytulamy się 24 czerwca:
 • Warszawa Miejsce: Rotunda, w godzinach: 13:00 - 17:00
 • Łódź ul. Piotrkowska, 13:00 - 17:00
 • Gdańsk Rynek, 13:00 - 17:00
 • Poznań Rynek, 13:00 - 17:00
 • Katowice Marsz (13:00 - 17:00) > Mariacka > Mielęckiego > Warszawska > Mickiewicza > Plac Synagogi > Stawowa > 3 Maja > Wawelska > Młyńska > Rynek > Staromiejska > Dyrekcyjna > Dworcowa > Mariacka,


Dzień Przytulania 2012
W 2012 roku główna impreza Dnia Przytulania, organizowana przez Hoop Cola i Radio Eska, odbyła się w Łodzi (Manufaktura) w dniu 24 czerwca. Gwiazdą wieczoru była Monika Brodka, zagrał także zespół Manchester. Marsze z okazji dnia przytulania odbyły się także w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.

Dzień Przytulania 2011
24 czerwca 2011 przytulamy się od godz. 17:00 do 22:00 podczas marszu "przytulaczy":
 • Warszawa trasa marszu: Park Fontann na Podzamczu - Pub Zielona Gęś (Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Pole Mokotowskie, Pub Lolek)
 • Krakówtrasa marszu: Rynek Główny - Rynek Główny (Sławkowska, Św. Tomasza, Plac Szczepański, Jagielońska, Szewska, Floriańska, Teatr Słowackiego, Mały Rynek, Starowiślna, Plac Nowy, Dietla, Grodzka, Wawel)
 • Wrocław marsz przytulania: Rybek Główny - Rynek Główny (Oławska, Galeria Dominikańska, Św. Katarzyny, Nowt Targ, Uniwersytecka, Nowy Świat, Świętego Mikołaja, Kiełbaśnicza, Ruska, Plac Solny, Rynek Główny, Świdnicka, Arkady Wrocławskie, Piłsudzkiego, Krupnicza, Grodzka, Szewska)
 • Dzień Przytulania 2011 Gdańsk - w Gdańsku z okazji dnia przytulania 2011 odbędzie się całodniowa impreza na Długim Targu w okolicach pomnika Neptuna. Start 12:00, koniec 21:30. Program: Jankes (godz. 12:00), nagrywanie filmu o przytulających się, pokazy animacji - przytulanie na ekranie, koncert Penny, koncert Happysad (godz. 20:00)
 • Szczecin - miejsce przytulania się w Szczecinie - Pomnik Trzech Orłów, Park Kasprowicza Szczecin (godz. 14:00-18:00)
Dzień Przytulania 2010
Na razie nie znamy planów obchodów Dnia Przytulania 2010. Być może nie odbędzie się manifestacja jak w zeszłym roku ale, mamy nadzieję, organizatorzy skrzykną ludzi do spontanicznych przytulań w całej Polsce.

Wydarzenia (2009)
24 czerwca o godzinie 15:00 w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Nowy Świat odbyła się manifestacja poparcia dla Dnia Przytulania.

Zbliżają się popularne imieniny:
Agaty5 lutegoZostało jeszcze 12 dni
Walentego14 lutegoZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
Najbliższe Święta:
DzieńŚwiętoZa dni
14 lut.
pią.
Walentynki21
20 lut.
czw.
Tłusty Czwartek27
Imieniny Obchodzą:
Dzisiaj, 24 stycznia
Tymoteusz, Rafał, Chwalibog, Milena, Ksenia, Mirogniew, Rafaela
Jutro, 25 stycznia
Paweł, Apollo, Appollon, Artemia, Miłosz, Miłowit, Tacjana, Tatiana
Pojutrze, 26 stycznia
Leon, Leona, Tymoteusz, Paula, Polikarp, Skarbimir, Wanda
Wczoraj, 23 stycznia
Jan, Maria, Klemens, Ildefons, Rajmund, Emerencja, Rajmunda, Wrocisława