Karnawał w Rio

Zabawa rozpoczynająca się w ostatni piątek przed Popielcem i trwająca pięć dni

Zobacz: Oferty Sylwestrowe 2016, szukaj imprezy sylwestrowej lub dodaj swoją ofertę za darmo!
Karnawał w Rio
Karnawał w 2016 roku trwa 35 dni. Kończy się 9 lutego (Wielkanoc 2016 wypada 27 marca)

Karnawał w Rio rozpoczyna się w 2016 roku 5 lutego i trwa do 9 lutego (ostatki)

Filmy z Karnawału w Rio (Carnaval no Rio Mocidade Sambodromo Sapucaí HD 1080p)


Karnawał w Rio
Najbardziej chyba znanym karnawałem jest brazylijski karnawał w Rio de Janeiro, zaczyna się w ostatni piątek przed środą popielcową i trwa przez pięć dni. Zaczyna się przekazaniem uczestnikom parady kluczy do miasta i ferią sztucznych ognii, po czym na sambodromie pojawiają się członkowie szkół brazylijskiej samby rywalizujący ze sobą w tańcu przez pięć dni i nocy. Specjalnie na tą okazję uczestnicy parady (i nie tylko) przygotowują specjalne pełne przepychu , często wyuzdane stroje karnawałow Rokrocznie do Rio de Janeiro przyjeżdża na karnawał ponad 100 tysięcy turystów. Karnawał kończy się w Środę Popielcową nad ranem wybraniem najlepszej szkoły samby.

I jeszcze jeden film z Sambodromu


Przykładowy program Karnawału (z 2008 roku)
W 2008 roku Karnawał w Rio rozpoczął się w piątek 1. lutego o godzinie 13:00 koronowaniem króla karnawału (Momo) i wręczeniem mu przez burmistrza kluczy do miasta. W ten sam dzień o godzinie 19:00 rozpoczęła się parada dziecięcych szkół Samby.

W sobotę, 2. lutego, prezentowane były już pierwsze "poważne" pokazy. W hotelu Gloria - oficjalny konkurs kostiumów karnawałowych, w centrum miasta na Rio Branco - konkurs orkiestr i zespołów muzycznych, a wieczorem około godziny 21:00 przemaszerowała pierwsza parada na Sambodromie.

W niedzielę i poniedziałek parady rozpoczęły się o godzinie 21:00.

We wtorek na zakończenie karnawału odbyła się parada tzw. grupy B, czyli najlepszych szkół Samby.

W Środe Popielcową ogłaszone zostały wyniki konkursów na najlepszą szkołę Samby.

Cały okres Karnawału w Rio okraszony jest oczywiście ulicznymi i hotelowymi balami w całym mieście. Odbywają się bale gejów, bale maskowe, bale piwne "beer ball" itd, itp.
Ceny biletów na Sambodrom wahają się od 20 do 700 dolarów. Wejście na bale i imprezy to koszt od 40 do 80 USD ale już wykup stolika czy miejsca dla VIP'ów może dochodzić do 800USD.

Sposób oceny szkół
Szkoły oceniane są w 10 kategoriach przez 4 sądziów w każdej kategorii. Każdy sędzia może przyznać od 5 do 10 punktów. Punkty są sumowane a wyniki ogłaszane w środę już po zakończeniu karnawału.
Zbliżają się popularne imieniny:
Agaty5 lutegoZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
Walentego14 lutegoZostało jeszcze ponad 2 tygodnie
Najbliższe Święta:
DzieńŚwiętoZa dni
21 sty.
sob.
Dzień BabciJutro
22 sty.
nie.
Dzień Dziadka2
14 lut.
wto.
Walentynki25